
Koningspaar Fallon en Marco Helmes. Foto: Narell Keizer
Voor het tweede jaar op rij een koningin in Azewijn
CultuurAZEWIJN - In het weekend van 21 september t/m 24 september was het weer zover: de kermis in Azewijn. Inmiddels kan Schutterij Wilhelmina de balans weer opmaken. Zoals vanouds kon het hele dorp weer genieten van de festiviteiten in de grote tent op het Pastoor van Halplein en konden de kinderen zicht volop vermaken met de attracties, die in de staat waren opgesteld.
De start van de kermis vormde de traditionele taptoe met medewerking van fanfare St. Joseph, Azum’s Aosum, popkoor U-nique, tamboerkorps ‘Goede Oogst’ en Schutterij Wilhelmina. De publieke belangstelling in de tent was weer groot. De feestavond werd verzorgd door Roxx.
De sacramentsprocessie vormde de start van de kermiszondag. Alle vrijwilligers zijn druk in de weer geweest om ook voor dit jaar weer alles tot in de puntjes goed te verzorgen en dat was goed te zien.
Zondagmiddag was de rondgang in het dorp samen met de gastverenigingen Schuttersvereniging St. Antonius Lengel, Schutterij St. Johannes Zeddam en Majorette Vereniging Zeddam. Vervolgens werd de kermis officieel geopend door een optreden van de majorettes met een aansluitende vendelhulde voor de aanwezige koningsparen. De feestelijkheden werden voortgezet in de tent met medewerking van Kaliber.
Na de reveille, het gemeenschappelijke ontbijt en de rondgang door het dorp, waar verschillende inwoners een serenade in ontvangst mochten nemen, begon het vogelschieten op de maandag. Met nu, voor het tweede jaar oprij, een koningin. Fallon Helmes loste het koningsschot en volgde daarmee Roos Langenhof op als “Koningin van Azewijn”. “We hadden dit jaar een record aantal deelnemers met 51 aanmeldingen voor het koningsschot (40 mannen en 11 vrouwen). Met een kans van 1 vrouw op 4 mannen was er een redelijke kans aanwezig dat het weer een vrouw zou worden” aldus de voorzitter Marco Helmes. ’s Middags werd de nieuwe koningin gehuldigd en werd de feestmiddag ingezet door Summerland.”
Voor het schuttersjaar 2024-2025 gaat ze samen met haar prins-gemaal Marco Helmes met de schutterij op pad. De overige prijzen zijn voor Sven Kock (hals), Sjoerd Hermsen (staart), Arjan Klein Obbink (linker vleugel) en Dennis Mijnen (rechter vleugel). Maup Jansen is de nieuwe knuppelkoningin geworden bij het vogelknuppelen.
Op de afsluitende dinsdag was er het sterschieten en jeugdschieten. Daan Zwanenburg wist de romp naar beneden te halen en is de kermis jeugdkoning geworden. Bij het sterschieten liet Fallon Helmes, wederom, zien wat ze in haar mars heeft door ook sterkoningin te worden. “Een unieke prestatie. Het is nog niet eerder voorgekomen dat iemand zowel kermiskoning(in) als sterkoning(in) is geworden”. De kermis werd afgesloten door Freeline. ’s Avonds verrichte toegevoegd notaris Marja Kremer van Van der Reijt en Reijenga netwerk notarissen de trekking van de kermisloterij en werd een zeer geslaagde kermis afgesloten.
De volledige trekkingsuitslag is als volgt: eerste prijs (250 euro) is gevallen op lotnummer 0366; tweede prijs 0925; derde prijs 2410, vierde prijs 0384; vijfde prijs 0666; zesde prijs 2960; zevende prijs 1563; achtste prijs 3183; negende prijs 0681; tiende prijs 1726. De prijzen zijn tot en met 1 januari volgend jaar af te halen bij Marco Helmes, na 19.00 uur. Graag vooraf even bellen 0314-651512.
Op maandag 7 oktober beginnen om 20.30 uur de jaarlijkse schietwedstrijden in het Aschwinhuus. Zeven weken lang kan men meedoen aan pistoolschieten, kruisboogschieten en luchtgeweer.








