
Thema-excursie: natuur in de tuin(derij)
NatuurDOETINCHEM/WEHL - Op zondag 28 juni organiseert beweging Liefde voor het Klimaat een fietsexcursie van station Doetinchem naar Boerderij Klein Broekhuizen in Wehl. Bij deze biologische boerderij vinden ze natuur op het bedrijf belangrijk. Natuur krijgt er dan ook steeds meer de ruimte: op wat ooit een drassig hoekje van het land was, bevindt zich het āBroekbosjeā. Rommelhoekjes rond het erf hebben nu een natuurfunctie, en er is een singel waar patrijzen en andere vogels kunnen schuilen.
Michelle Scherpenborg weet er alles van: zij verzorgt de aanleg en het onderhoud van de nieuwe natuur bij Klein Broekhuizen. Tijdens de excursie zal ze enthousiast over hoe de natuur stap voor stap een belangrijke plek kreeg op het bedrijf: āDeze excursie is leuk en interessant voor natuurliefhebbers, maar ook voor wie zelf de biodiversiteit rondom woning of bedrijf wil vergroten. Nieuwe leefgebiedjes met streekeigen, wilde planten worden steeds belangrijker. Want al die gebiedjes samen vormen een netwerk waarlangs dieren en zaden zich kunnen verplaatsen. Het goede nieuws is: iedereen met een eigen tuin(tje) kan het. Wil je weten hoe je een oase voor vogels en insecten creĆ«ert? Ben je benieuwd welke bijzondere natuurgasten zijn gezien in Het Broekbosje? Grijp je kans en kom langs.ā
Zondag 28 juni verzamelen deelnemers aan de fietstocht om 10.15 uur bij station Doetinchem. Vertrek om 10.30 uur, terugkeer rond 13.00 uur. Enkel meedoen aan de presentatie/rondleiding kan ook: aanvang 11.00 uur bij Klein Broekhuizen aan de Bokkenstraat in Wehl. Aanmelden en nadere informatie via liefdevoorhetklimaat@gmail.com.











