Dennis te Braak keert terug naar De Graafschap. Archieffoto: Achterhoek Nieuws

Dennis te Braak keert terug naar De Graafschap. Archieffoto: Achterhoek Nieuws

Dennis te Braak keert terug bij jeugdopleiding De Graafschap

Sport

DOETINCHEM – Dennis te Braak (51) keert terug bij de jeugdopleiding van De Graafschap. De Doetinchemmer was al eerder als jeugd- en assistent-trainer en hoofd-jeugdopleiding (2014-2018) werkzaam bij de eerste divisionist in zijn geboortestad.

Te Braak wordt vanaf 1 juli bij De Graafschap verantwoordelijk voor het technische beleid bij de jeugd in de functie van Hoofd Voetbalontwikkeling. Wouter Jansen, net als Te Braak oud-speler van De Graafschap, begint per 1 maart als manager jeugdopleiding, verantwoordelijk voor het organisatorische/facilitaire deel.
Te Braak was de afgelopen jaren werkzaam bij NEC (hoofd jeugdopleiding) en twee periodes bij Feyenoord. Begin van het lopende seizoen was hij nog trainer van Feyenoord onder19. In Rotterdam werd hij op non actief gesteld naar aanleiding van een verschil van inzicht en visie. “Het is van belang dat we als opleiders altijd het idee in het achterhoofd houden dat we de volgende generatie opleiden. Dat betekent dat je je als trainer en hoofd-voetbalontwikkeling ook moet blijven ontwikkelen om de spelers daadwerkelijk te kunnen helpen in hun ontwikkeling. Daarvoor is het creëren van een cultuur van openheid en duidelijkheid onontbeerlijk. Dan heb je het eigenlijk over personeelsbeleid. Daar gaan we nadrukkelijk mee aan de slag.”

Met de terugkeer van Te Braak heeft De Graafschap eindelijk weer de belangrijkste posities ingevuld. Een hoofd jeugdopleidingen (of Hoofd Voetbalontwikkeling) was er sinds het vertrek van Jefta Bresser naar Leverkusen al bijna anderhalf jaar niet meer.

Dit jaar werd met Marco Bogers al een nieuwe algemeen directeur aangesteld en Berry Powel tekende een contract als technisch manager. Alleen voor de positie van voorzitter van de RvC moet nog gezocht naar een geschikte invulling. De huidige voorzitter Theo Hek, stopt naar aanleiding van een hoop intern geruzie met de in het begin dit seizoen vertrokken technisch directeur Peter Bijvelds en - vooral - de enkele weken geleden (toen bekend werd dat Marco Bogers de nieuwe directeur werd) opgestapte directeur Michael Ogubai.

Er zijn veel veranderingen bij de Doetinchemse profclub, die net na de winterstop hoofdtrainer Jan Vreman verving door Marinus Dijkhuizen. De beoogd opvolger van Dijkhuizen werd deze week ook al vastgelegd. Trainer Thomas Duivenvoorden (38), nu nog trainer van tweededivisionist Quick Boys Katwijk, wordt vanaf komende zomer assistent van Dijkhuizen en gaat de hoogste trainerscursus volgen om daarna Dijkhuizen op te volgen, zo luidt het plan op De Vijverberg.

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant