
Vlnr Hedie Aalberts , Madie Schlief, Hans Wolters, Henk van de Heiden, Henk ter Voert, Bart Hendricksen. Eigen foto
KBO Beek-Loerbeek-’s-Heerenberg viert 60 jarig jubileum
MaatschappijBEEK - De Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) Beek-Loerbeek-’s-Heerenberg viert op donderdag 5 en zaterdag 7 juni aanstaande haar 60-jarig bestaan. De organisatie, die in 1965 op initiatief van de Parochiële Caritas door pastoor Ottink werd opgericht onder de naam Bejaarden Soos, is uitgegroeid tot een vitale spil in de lokale gemeenschap.
Door Marlous Velthausz
De KBO kende in haar geschiedenis diverse naamsveranderingen, van Bejaardenbond tot de huidige benaming sinds 1990. Een belangrijke mijlpaal was de aansluiting van het Senioren Contact Bergh uit ’s-Heerenberg in 2015, waarna de huidige naam KBO Beek-Loerbeek-’s-Heerenberg werd aangenomen.
Door de jaren heen veranderde ook de thuisbasis van de KBO. Na een start in café-restaurant De Roos en een periode in zalencentrum ’t Heuveltje, vond de bond uiteindelijk haar plek in Steunpunt De Averhof in Beek. Sinds 2015 beheert en exploiteert de KBO op verzoek van Stichting Welcom dit belangrijke ontmoetingscentrum, waar naast de KBO ook andere organisaties en verenigingen onderdak hebben gevonden. Denk hierbij aan de EHBO-vereniging, de bloedprikpost van het Slingeland Ziekenhuis, de Line Dance vereniging, spreekuren van Stichting Welcom, een stemlokaal voor de gemeente Montferland en cursussen van Veilig Verkeer Nederland.
Een van de meest succesvolle initiatieven van de KBO is de wekelijkse open eettafel, waar gemiddeld dertig deelnemers genieten van een verse en betaalbare maaltijd. Aansluitend vindt op dinsdagavond een gezellige bingo plaats, terwijl donderdagochtend altijd in het teken staat van koersbal. Al deze activiteiten worden mogelijk gemaakt door de inzet van vele vrijwilligers. Het bestuur spreekt echter de zorg uit of dit in de toekomst haalbaar blijft, gezien de toenemende moeilijkheid om nieuwe vrijwilligers te werven.
Het huidige bestuur bestaat uit de voorzitter Henk ter Voert, penningmeester Hans Wolters, secretaris Bart Hendricksen en de bestuursleden Henk van der Heijden, Mady Schlief en Hedie Aalberts. Op dit moment heeft de vereniging 325 leden. Gelet op het aantal leden en de vele activiteiten zoekt het bestuur ook nog enkele enthousiaste nieuwe (jongere) leden. Daarnaast heeft de huidige voorzitter aangekondigd volgend jaar na 25 jaar zijn functie neer te leggen.
Het zestigjarig jubileum wordt gevierd met een receptie voor genodigden op donderdagmiddag 5 juni en een feestelijke dag voor de leden op zaterdag 7 juni. In september zal tijdens de algemene ledenvergadering onder meer de mogelijke verlenging van de huurovereenkomst met Plavei met vijf jaar aan de orde komen. De KBO benadrukt de prettige en nauwe samenwerking met Plavei, de Gemeente Montferland en Stichting Welcom, waarbij de activiteiten van de KBO goed aansluiten bij de wensen van deze instanties.