Vrijwilligerswerk in bibliotheeken Didam en ’s-Heerenberg

MONTFERLAND - Bibliotheek Poort van Gelre zoekt vrijwilligers voor de vestigingen in Didam en ’s-Heerenberg. Het zijn uiteenlopende werkzaamheden; van klusjes tot hulp bij digitale activiteiten.

Voor de vestigingen in Didam en ’s-Heerenberg zoekt de organisatie taalcoaches die één-op-één volwassenen helpen die moeite hebben met de Nederlandse taal. Ook worden digitaalcoaches gezocht die deelnemers aan cursussen en workshops zoals Klik&Tik helpen om digitaal vaardiger te worden. Op oproepbasis kun je ook vrijwilliger worden; de bibliotheken zoeken vrijwilligers die af en toe klusjes kunnen verrichten zoals kleine reparaties. In beide vestigingen zijn er daarnaast gastheren/gastdames nodig die bezoekers in de bibliotheek verwelkomen.

Vrijwilligers bij de bibliotheek volgen (indien nodig) opleidingen en trainingen, ze krijgen een gratis bibliotheeklidmaatschap en ze kunnen meedoen aan onze vrijwilligersactiviteiten.

In de zomervakantie is er in Bibliotheek Didam de Zomerschool Montferland. Vier weken lang komen kinderen van nieuwkomers en kinderen die extra ondersteuning nodig hebben naar de bibliotheek. Ze volgen in Didam een leerzaam én leuk programma gericht op taalvaardigheden en sociaal-emotionele ontwikkeling. Voor de Zomerschool Montferland zoeken de bibliotheken begeleiders en vrijwilligers.


bibliotheekmontferland.nl/vacatures