Emiel van den Berg en Frank Versteege. Foto:Marlous Velthausz
Emiel van den Berg en Frank Versteege. Foto:Marlous Velthausz

Hardlopers weer razendsnel op de been

Zorg

BEEK/’S-HEERENBERG – Niets is zo frustrerend voor een sporter als noodgedwongen langs de zijlijn staan. Fysiotherapeut Emiel van den Berg, zelf een fanatiek hardloper, begrijpt dat als geen ander. Met zijn nieuwe onderkomen bij Sportiefv in ’s-Heerenberg combineert hij de nieuwste wetenschappelijke inzichten met hypermoderne techniek om hardlopers van hun blessures af te helpen of te voorkomen.

Door Marlous Velthausz

Sinds december is de Grensstraat 11 in ’s-Heerenberg een specialist rijker. Emiel van den Berg, afgestudeerd aan de Hogeschool Utrecht, heeft zich volledig toegelegd op de complexe wereld van hardloopblessures. Of het nu gaat om een hardnekkige runners knee, shin splints of problemen met de achillespees, Emiel kijkt verder dan alleen de pijnplek.

Wat de aanpak van Van den Berg uniek maakt, is de combinatie van wetenschap en directe praktijk. “Ik ben ervan overtuigd dat oefentherapie je het meest weerbaar maakt”, vertelt Emiel. In zijn praktijk maakt hij gebruik van een speciale analyseband, die je om je lichaam krijgt. “Ik laat mensen twee minuten hardlopen en daar komen specifieke waardes uit, overzichtelijk weergegeven in kleuren. Zo zien we direct waar de verbeterpunten liggen en kunnen we gericht aan de slag met bijvoorbeeld krachttraining.”

Sportiefv
De komst van Emiel wordt toegejuicht door Frank Versteege, eigenaar van Hyrox sportschool Sportiefv. De twee werken nauw samen. “Ik heb zelf al een sessie bij Emiel gevolgd en kreeg direct waardevolle adviezen”, aldus een enthousiaste Versteege. Voor de leden van de sportschool is de drempel laag: elke maandagavond om 18.00 uur verzorgt Emiel een specifieke krachttraining in groepsverband, speciaal gericht op de behoeften van hardlopers.

Montferland Marathon
De opening van de praktijk komt op een perfect moment. Met de nieuwe opzet van de Montferlandse hardloopwedstrijd in het vooruitzicht, zijn veel lokale atleten alweer volop in training. Emiel begrijpt de druk van het toewerken naar zo’n evenement, want hij staat zelf ook aan de start van de 10 kilometer. “Hardlopen is voor mij niet alleen fysiek belangrijk, maar ook de manier om mentaal op te laden”, legt hij uit. “Die passie gun ik iedereen, zonder de belemmering van pijn.”

Drempelvrij
Wie zelf de loopschoenen weer uit de kast wil trekken, maar twijfelt over een pijntje, kan contact opnemen met Emiel. In zijn praktijk wordt de speciale analyseband ingezet om het hardlooppatroon tot in detail te ontleden, zodat precies duidelijk is wat er nodig is om weer klachtenvrij te kunnen ‘knallen’.
Of je nu traint voor een persoonlijk record tijdens de Montferland Halve Marathon of gewoon weer pijnvrij een rondje om het kasteel wilt rennen, Emiel staat er klaar voor. En wees gerust, mocht je hem tijdens de 10 kilometer van de hardloopwedstrijd voorbij zien sjezen, dan is dat puur voor zijn eigen mentale gezondheid. Hij belooft op een zelfspottende wijze zijn sportschoolbezoekers één ding: “Ik zal in de praktijk een stuk harder voor jou lopen dan ik zelf tijdens de wedstrijd van plan ben.”

Emiel is het beste te bereiken via whatsapp: 06-18595859.

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant