Een vorige editie van de rommelmarkt in Kilder. Foto: PR
Een vorige editie van de rommelmarkt in Kilder. Foto: PR

Rommelmarkt Kilder al 40 jaar een begrip op Tweede Pinksterdag

Algemeen

KILDER - Al veertig jaar lang is de rommelmarkt in Kilder een vaste traditie op Tweede Pinksterdag. Wat ooit begon als een fancyfair om geld in te zamelen voor nieuwe instrumenten en uniformen, is uitgegroeid tot een evenement voor jong en oud. Tegenwoordig vindt de markt plaats op het schuttersterrein, waar bezoekers nog altijd gratis welkom zijn.

Achter de schermen werkt een vaste groep vrijwilligers maandenlang aan de voorbereidingen. Door het hele jaar heen worden spullen opgehaald, verzameld, gesorteerd en uitgezocht. Zo ontstaat er een uitgebreide markt met 45 kramen, aangevuld met twee tenten, een meubelplein en een horecagelegenheid. Op de kramen liggen uiteenlopende spullen gerangschikt per rubriek, klaar om een nieuwe eigenaar te vinden. In de tenten kunnen bezoekers snuffelen tussen boeken en kleding. 

Een van de bekendste onderdelen van de rommelmarkt is het Rad van Avontuur. Het rad, dat jaren geleden speciaal voor het evenement werd gemaakt door Theet Berendsen, draait nog altijd volop tijdens de Pinksterdag en zorgt traditiegetrouw voor spanning en plezier. Dankzij de steun van sponsoren zijn er elk jaar mooie prijzen te winnen.

Ook aan de jongste bezoekers is gedacht. Oude vertrouwde kinderspelletjes van vroeger keren terug op het terrein. Daarnaast kunnen kinderen zich laten schminken of een portretfoto laten maken. Rond 13.00 uur is er bovendien een gratis kinderronde van het Rad van Avontuur.

De dag begint om 10.00 uur met de traditionele run, waarna bezoekers tot 15.00 uur kunnen rondstruinen tussen de vele spullen. Daarna steken leden en vrijwilligers gezamenlijk de handen uit de mouwen om alles weer op te ruimen.

Naast de vrijwilligers spelen ook sponsoren een belangrijke rol. Diverse lokale ondernemers zijn aanwezig met een eigen kraam en dragen bij aan de gezellige sfeer op het terrein. Ook voor een hapje en drankje wordt gezorgd.

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant